TrenerZdrowia
TrenerZdrowia

Oferta


Analiza Składu Ciała


Analiza Składu Ciała

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że wskaźnikiem naszego zdrowia jest nasza waga, którą kontrolujemy przy pomocy tradycyjnych wag. W dzisiejszych czasach to już nie tylko niepraktyczny, ale i nie precyzyjny miernik zdrowia. Wraz z postępem technologicznym wiemy, że dobra waga nie koniecznie równa się dobremu zdrowiu, ponieważ oprócz ciężaru musimy wziąć pod uwagę podstawową przemianę materii, zawartość tkanki tłuszczową i beztłuszczowej(mięśniowej) oraz nawodnienie organizmu.

Wszystkie te parametry można zbadać za pomocą Profesjonalnej Analizy Składu Ciała.

Analiza składu ciała, oparta o bioelektryczną impedancję jest metodą wykorzystywaną do oceny kompozycji organizmu, polegająca na pomiarze oporu elektrycznego tkanek, która opiera się na fakcie, że tkanka mięśniowa zbudowana jest w około 80% z wody i elektrolitów, przez co jest bardzo dobrym przewodnikiem prądu elektrycznego.Tkanka tłuszczowa natomiast zawiera znacznie mniej wody (ok. 20%) i  jest tym samym o wiele słabszym przewodnikiem sygnałów elektrycznych.
Prąd przechodząc swobodnie przez płyny zawarte w tkance mięśniowej natrafia na opór tkanki tłuszczowej i pomiary właśnie tego oporu obliczają skład ciała.

Skład ciała zostaje obliczony również po wprowadzeniu takich danych badanego jak:

  • waga
  • wzrost
  • płeć
  • wiek

Na tej podstawie można dokładnie określić zapotrzebowanie na składniki odżywcze, jak również dobrać odpowiednio ilość kalorii, dzięki którym można regulować masę ciała (nadwagę lub niedowagę).

Dzięki analizie składu ciała możemy ułożyć indywidualny program odżywiania zgodny z Twoimi zapotrzebowaniami min.:

  • Utrata tkanki tłuszczowej
  • Wzrost tkanki mięśniowej

Analiza składu ciała umożliwia również kontrolę zmian zachodzących w segmentach pomiędzy poszczególnymi tkankami na skutek treningu lub stosowanej diety.
Pomiar składu ciała za pomocą bioelektrycznej impedancji to metoda prosta i łatwa do przeprowadzenia, nieinwazyjna, możliwa do wykonania niemalże w każdych warunkach, wiarygodna i przede wszystkim bezpieczna.

Analiza składu ciała przeprowadzona jest za pomocą nowoczesnego i specjalistycznego Analizatora Składu Ciała InBody230, który posiada międzynarodowe certyfikaty ISO, medyczne, bezpieczeństwa dotyczące elektryczności i elektomagnetyczności.

Więcej informacji na temat dostarczanych przez urządzenie wyników wraz z przygotowaniem się do badania oraz przeciwskazaniami w zakładce Analizator.Trener Zdrowia ©2011
Wszelkie prawa zastrzeżone
kapitał ludzkiUE EFS Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach działania PO. KL. 6.2.
Realizacja:Mobiline
Strona wykorzystuje Cookies w celach statystycznych (google analytics). Informacje o cookies można przeczytać w tym miejscu [akceptuję - zamknij]